elementor-placeholder-image

Sprawdzone sposoby na zdrowe dziąsła.

Idealny uśmiech jest związany z wieloma aspektami dotyczącymi zdrowia naszej jamy ustnej oraz stanu naszego uzębienia. Jeśli zależy nam na olśniewaniu uśmiechem musimy pamiętać o tym by zadbać o nasze zęby.

Po pierwsze ważne jest to, w jaki sposób dbamy o zęby w domu a po drugie czy pamiętamy o regularnych wizytach u dentysty. I nie chodzi tu o regularność związaną z pobolewaniem zębów czy też odczuwaniem jakiegokolwiek dyskomfortu w jamie ustnej, a raczej o profilaktyczne wizyty raz na pół roku. To bardzo ważne, bo jeśli chodzi o naszą jamę ustną problemem mogą okazać się nie tylko same zęby, ale również dziąsła.

Niestety sporo osób w dzisiejszych czasach boryka się z problemem krwawiących dziąseł i sporo osób ten problem bagatelizuje. A dzięki właściwiej higienie i wizytom w salonie dentystycznym można sprawić, że krwawienie dziąseł ustanie. A dzięki temu nasza jama ustna faktycznie będzie w dobrej kondycji.

Jeśli mamy jakiekolwiek problemy z dziąsłami najlepiej od razu udać się do dentysty. Ten podpowie nam jak dbać o nasze dziąsła by te był zdrowe.

Po pierwsze należy wybrać odpowiednią szczoteczkę. Sporo osób twierdzi, że szczoteczki nie różnią się niczym poza kształtem i kolorem i może jeszcze firmą. Jednak przy dbaniu o dziąsła najistotniejsze jest to czy włosie szczoteczki jest miękkie czy twarde. Jeśli mamy wrażliwe dziąsła powinniśmy stosować szczoteczki z miękkim włosiem.

Po drugie musimy pamiętać, żeby przynajmniej raz na dziewięć tygodni wymieniać szczoteczkę do zębów, a po każdym myciu zębów porządnie ją wypłukać.

Po trzecie bardzo ważny jest odpowiedni wybór pasty do zębów i płynu do płukania ust. Delikatna pasta i płyn do płukania ust również mają duży wpływ na poprawę stanu naszych dziąseł. Warto też pomyśleć o kupnie nici dentystycznej, bo pomaga ona pozbyć się resztek pokarmów z nawet najbardziej niedostępnych miejsc.

Po czwarte szczotkowanie zębów. By mieć zdrowe dziąsła należy szczotkować zęby dokładnie, trzy minuty poświęcone na mycie zębów po każdym posiłku są jak najbardziej wskazane.

Po piąte dieta, czyli to, co jemy ma znaczenie. Dobrze zrezygnować z nadmiaru słodyczy – bo te prowadzą do próchnicy, a ta nie pomaga w utrzymaniu dziąseł w dobrym stanie. Najlepiej nie palić papierosów, ale za to dobrze przegryźć jabłko albo marchewkę. Przy problemach z dziąsłami bardzo często występuje kamień nazębny, który jest dodatkowym kłopotem. Dlatego trzeba dbać o to, żeby w naturalny sposób likwidować jego powstawanie, czy też minimalizować jego tworzenie się. Nie jest to jednak możliwe tylko i wyłącznie w domowym zaciszu. Dlatego najistotniejsze są wizyty u dentysty i zdejmowanie kamienia nazębnego.

Dzięki tym wszystkim działaniom będziemy mieli zdrowe dziąsła, które sprawią, że również stan naszego będzie zadowalający przez wiele lat.

Scroll to Top

Nasze usługi