Zapraszamy do skorzystania z naszych usług

Stomatologia estetyczna, zachowawcza, bonding

Stomatologia estetyczna  zajmuje się przede wszystkim poprawą wyglądu zębów: ich kształtu, koloru, wielkości, ułożenia. Na zabiegi z zakresu nowoczesnej stomatologii estetycznej zapraszamy do Ratyńscy Dental Clinic w Józefowie!

Stomatologia estetyczna to szereg zabiegów umożliwiających zmianę położenia, koloru i kształtu zębów, odbudowę zębów zniszczonych przez próchnicę lub uszkodzonych na skutek urazów mechanicznych, a nawet korektę przebiegu girlandy dziąsłowej. Wszystkie one mają olbrzymi wpływ na estetykę uśmiechu pacjenta, który odzyskuje dzięki temu radość życia i pewność siebie.

Stomatologia estetyczna – współpraca specjalistów

W ramach stomatologii estetycznej współpracują ze sobą specjaliści różnych dziedzin stomatologii: protetycy, ortodonci, implantolodzy, chirurdzy oraz stomatolodzy zajmujący się leczeniem zachowawczym.

W naszej klinice wykorzystujemy również metodę cyfrową Digital Smile Design (DSD), która pozwala m.in. na dopasowanie kształtu zębów do układu warg i całej twarzy pacjenta. 

Stomatologia estetyczna Ratyńscy Dental Clinic

Stomatologia estetyczna w Ratyńscy Dental Clinic to między innymi: 

 • wybielanie zębów (nakładkowe i lampą Beyond),
 • wymiana starych wypełnień na nowe,
 • korekta zębów ukruszonych lub pękniętych,
 • maskowanie przebarwień,
 • zamykanie diastem,
 • leczenie wad zgryzu,
 • korony i mosty protetyczne,
 • implantoprotetyka,
 • bonding.

Bonding

Bonding to jeden z ostatnio najmodniejszych trendów w stomatologii estetycznej. 

Odbudowę zębów wykonuje się za pomocą żywic kompozytowych. Jest to materiał używany do uzupełniania ubytków próchnicowych. Niezwykłą zaletą jest to, że można taką odbudowę wykonać na jednej wizycie. Materiał przykrywa przebarwienia a także daje możliwość poprawiania kształtu zęba.

Zabieg przebiega w pełnym komforcie dla Pacjenta a metoda jest małoinwazyjna, łatwo odwracalna. Można dzięki niej uzyskać szybki efekt wymarzonego uśmiechu.

Warto jednak zauważyć, że utrzymanie się kompozytu nie jest takie samo jak w przypadku uzupełnień stałych (utrzymanie się kompozytu szacowane jest na czas do 3-5 lat). Kompozyt może się wykruszać i jest podatny na czynniki takie jak spożywane napoje (kawa, herbata, wino) dlatego należy kompozyt uzupełniać, a z czasem wykonać zabieg ponownie.

Dlaczego warto zdecydować się na bonding?

Pacjent decydując się na bonding powinien mieć wyleczone ubytki  próchnicowe, stany zapalne a problemy takie jak ścieranie się zębów, zgrzytanie wyeliminowane przed wykonaniem zabiegu.

Zapraszamy na konsultację do naszych specjalistów, którzy zaplanują odpowiednią metodę leczenia.

Wykonujemy zarówno zabiegi proste, natychmiastowo poprawiające estetykę uśmiechu, jak i kompleksowe leczenie estetyczne, rozłożone na etapy, uwzględniające m.in. terapię ortodontyczną czy protetyczną. Zachęcamy do kontaktu.

Stomatologia zachowawcza

W celu utrzymania przez całe życie zdrowych zębów należy systematycznie, conajmniej raz na pół roku profesjonanie oczyszczać zęby w gabinecie stomatologicznym. Oczyszcznie zębów polega na usunięciu z zębów kamienia oraz osadów za pomocą ultradzwięków, mechanicznie lub poprzez piaskowanie.

Zabieg taki kończy się polerowaniem szkliwa i lakierowaniem zębów preparatami fluorowymi, zwiększającymi odporność szkliwa na działanie kwasów (remineralizacja).

W trakcie zabiegu czyszczenia dokonujemy również badania jamy ustnej w celu wykrycia próchnicy.

Zakres zabiegów profilaktycznych 

Zakres zabiegów  profilaktycznych wykonywanych w Ratyńscy Dental Clinic Józefów:

 • oczyszczanie zębów z kamienia i osadów przy
  pomocy ultradźwięków (skaling) lub przez
  piaskowanie;
 • polerowanie zębów;
 • lakowanie zębów;
 • lakierowanie zębów preparatami fluorowymi.

Nowość w naszej ofercie:

 • Icon – innowacyjna metoda usuwania białych plam. 
Najnowocześniejsze rozwiązania

Technologie

RTG RayScan
RTG RAYSCAN
Dzięki wysokiej jakości sensora w aparacie RayScan Alfa wysokość dawki promieniowania jest znacznie mniejsza i bezpieczniejsza niż w przypadku podobnych aparatów, a samo badanie jest precyzyjne, szybkie i komfortowe. Proces skanowania trwa od 4 do 12 sekund w zależności od typu zleconego zdjęcia.
Znieczulenie THE WAND
Znieczulenie THE WAND
The Wand to zaawansowana technologia zapewniająca pacjentom i lekarzom bezpieczniejsze, dokładniejsze i bardziej komfortowe znieczulenie dentystyczne. The Wand ułatwia i umożliwia bezbolesne wykonywanie wszystkich znieczuleń w stomatologii. Także tych, których wykonywanie innymi metodami może być trudne czy wręcz niemożliwe lub bolesne dla pacjenta, np. znieczulenia śródwięzadłowe lub podniebienne.
Scroll to Top