Zapraszamy do skorzystania z naszych usług

Licówki, Korony, Protetyka

Licówki to jeden z najnowocześniejszych i najskuteczniejszych sposobów na poprawę wyglądu zębów. Przy pomocy cienkiego płatka porcelany można m.in. skorygować kształt zęba, zamaskować przebarwienia albo ukruszenia.

Licówki to nic innego jak cieniutkie (od 0,4 do 0,8 mm) płatki porcelany, które przy pomocy specjalnego kleju mocuje się na przednią powierzchnię zęba. Są one jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej. Stosuje się je w celu:

  • odbudowy ukruszonych lub pękniętych zębów,
  • zamaskowania przebarwień korony,
  • korekty kształtu zęba,
  • korekty położenia zęba w łuku,
  • zamknięcie przerw między zębami.

Licówki – jak wygląda zabieg?

Licówek nie można stosować u pacjentów z niewyleczoną próchnicą lub paradontozą, wadami zgryzu, patologicznym zgrzytaniem zębami czy szkodliwymi nawykami, np. obgryzaniem paznokci. 

Założenie licówek wymaga kilku wizyt u dentysty. Najpierw z pacjentem przeprowadza się wywiad, wyklucza istnienie ewentualnych przeciwwskazań i dobiera odcień porcelany. Później ząb musi zostać lekko zeszlifowany – stomatolog pobiera wycisk, na podstawie którego wykonuje się idealnie dopasowaną do budowy anatomicznej zęba licówkę. Później zostaje ona przyklejona do zęba.

Licówki – jak wygląda zabieg cd.

Przez kilkanaście godzin po zabiegu należy unikać gryzienia twardych pokarmów i jedzenia żywności mocno barwiącej zęby.

Licówki są dobrym sposobem na piękny uśmiech przez długie lata – jeśli marzysz o metamorfozie swojego  uzębienia, zgłoś się do nas! Specjaliści z Ratyńscy Dental Clinic pozostają do Twojej dyspozycji.

Najnowocześniejsze rozwiązania

Technologie

Drukarka 3D FormLabs2
Drukarka 3D FormLabs2

Jakość i niesamowita dokładność wydruków połączona ze świetnym wykończeniem powierzchni. Drukowanie modeli diagnostycznych, modeli dzielonych, szyn implantologicznych i szyn terapeutycznych. Drukarka 3D Form 2 ma możliwość drukowania przy użyciu warstwy o wysokości zaledwie 25 mikronów. Zaawansowany laser o mocy 250 mW i średnicy plamki 140 mikronów odwzorowuje najdrobniejsze detale.

Frezarka imes-icore CORiTEC 350i
Frezarka imes-icore CORiTEC 350i
Wykonywanie pojedynczych punktów (czapki, korony, onlay, inlay), wykonywanie krótkich mostów 3-punktowych, wykonywanie łuków do 14 punktóww, wykonywanie teleskopów, wykonywanie modeli zębów, frezowanie odpowiedników modeli gipsowych, wykonywanie łączników do osadzania adhezyjnego na tytanie, wykonywanie szyn nagryzowych, wykonywanie jednoczęściowych łączników cyrkonowych, wykonywanie łączników w premillach CoCr/Ti, możliwość wykonywania jednoczęściowych łączników CoCr/Ti, możliwość wykonywania belek oraz jednoczęściowych łączników, mostów do osadzania na implantach.
Scroll to Top