Zapraszamy do skorzystania z naszych usług

Chirurgia stomatologiczna

Wizyta u dentysty może wykazać, że któryś z zębów będzie trzeba wyrwać. Jest to dość częsta sytuacja. Nie musimy, więc panikować. Chirurgia szczękowa obejmuje sporo osób i tyczy się to również Pacjentów, którzy nienagannie dbają o higienę jamy ustnej.

Dentysta podejmuje się wyrwania zęba, bo: ząb jest tak zniszczony, że nie da się go wyleczyć i nie okaże się on pomocny przy użyciu protetycznych nakładek; ząb jest objęty próchnicą do tego stopnia, że nie da się go odbudować; ząb się przemieścił – np. w związku z jakimś urazem.

Ekstrakcja zęba

Dodatkowo dentyści bardzo często muszą usuwać zęby, które się zatrzymały. Mowa tu między innymi o tzw. zębach mądrości, czyli ósemkach, ale mogą to być również jedynki, górne trójki, czy zęby przedtrzonowe. Usuwa się je, gdyż mogą negatywnie wpłynąć na zgryz. Zęby usuwane są również w sytuacji, gdy mamy za małą jamę ustną i wszystkie zęby po prostu by się nie zmieściły. Do tego dochodzi sytuacja, gdy dentyści muszą usunąć zęba w momencie silnego zapalenia/zakażenia, które zniszczyło zęba do tego stopnia, że już nie da się go uratować. To najczęstsze przypadki, gdy przydatna okazuje się chirurgia szczękowa.

Konsultacja stomatologiczna

Jednak zanim zaczniemy się martwić, powinniśmy pójść do dentysty i dowiedzieć się jak to jest z naszym uzębieniem, bo w dzisiejszych czasach dentysta ma bardzo wiele możliwości, które pozwalają na uratowanie zęba. Nasi specjaliści chętnie Państwu w tym pomogą!

Koszty leczenia są ustalane indywidualnie w zależności od rozległości zabiegu chirurgicznego – cennik.

Najnowocześniejsze rozwiązania

Technologie

RTG RayScan
RTG RayScan

Dzięki wysokiej jakości sensora w aparacie RayScan Alfa wysokość dawki promieniowania jest znacznie mniejsza i bezpieczniejsza niż w przypadku podobnych aparatów, a samo badanie jest precyzyjne, szybkie i komfortowe. Proces skanowania trwa od 4 do 12 sekund w zależności od typu zleconego zdjęcia. 

Znieczulenie THE WAND
Znieczulenie THE WAND

The Wand to zaawansowana technologia zapewniająca pacjentom i lekarzom bezpieczniejsze, dokładniejsze i bardziej komfortowe znieczulenie dentystyczne. The Wand ułatwia i umożliwia bezbolesne wykonywanie wszystkich znieczuleń w stomatologii. Także tych, których wykonywanie innymi metodami może być trudne czy wręcz niemożliwe lub bolesne dla pacjenta, np. znieczulenia śródwięzadłowe lub podniebienne. 

Scroll to Top