elementor-placeholder-image

Projektowanie uśmiechu (Digital Smile Design)

Projektowanie uśmiechu, z angielskiego nazywane w skrócie DSD (Digital Smile Desine) zostało zapoczątkowane w Brazylii przez znanego w tym kraju stomatologa Christiana Coachmana, który w swojej pracy przede wszystkim koncentruje się na stomatologii estetycznej. Dzięki stworzonej przez tego lekarza technologii możliwe jest uzyskanie pięknego uśmiechu, idealnie pasującego do każdej twarzy. W tym celu wykorzystuje się przede wszystkim najbardziej zaawansowane technologie komputerowe.

Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu możliwe jest opracowanie całego systemu leczenia, dzięki czemu w efekcie końcowym uzyska się piękny, idealnie pasujący do danej osoby uśmiech. Podczas projektowania uśmiechu niezbędny jest bezpośredni kontakt z pacjentem oraz poznanie jego referencji i oczekiwań. Podczas korzystania z narzędzia, jakim jest DSD bierze się jednak pod uwagę także inne czynniki, jak na przykład ogólny stan zdrowia pacjenta. Dzięki temu możliwe jest wdrożenie leczenia holistycznego, dzięki któremu osoba korzystająca z cyfrowego projektowania uśmiechu zyska nie tylko zdrowe zęby, ale również większą pewność siebie.

Dzięki wykorzystaniu możliwości, jakie daje cyfrowe projektowanie uśmiechu, lekarz jest w stanie przygotować wizualizację przyszłego wyglądu swojego pacjenta. Dzięki temu można podjąć decyzję o rozpoczęciu leczenia, które nierzadko trwa długo i wymaga wykonania szeregu różnych zabiegów. Dzięki przygotowanemu wcześniej prototypowi można od razu dowiedzieć się, jaki będzie efekt końcowy podejmowanego wysiłku i poszczególnych etapów leczenia. Ponadto skorzystanie z DSD umożliwia dokładne opracowanie całego procesu przywracania zdrowego i pięknego uśmiechu, co wiąże się często z rezygnacji z procedur, które wydają się być w danym przypadku niepotrzebne.

Stosowanie narzędzia, jakim jest cyfrowe projektowanie uśmiechu wymaga od lekarza zastosowania odpowiedniego, bardzo nowoczesnego sprzętu. Ponadto DSD wymaga od zajmującego się tą techniką stomatologa zarówno doświadczenia jak i empatii oraz zrozumienia potrzeb pacjentów.

 

Scroll to Top

Nasze usługi