Nowoczesne metody leczenia zębów – co trzeba wiedzieć?

Nowoczesne metody leczenia zębów – co trzeba wiedzieć?

Jeszcze niedawno leczenie stomatologiczne, zwłaszcza w bardziej skomplikowanych przypadkach, wiązało się z koniecznością wielu wizyt w gabinecie, było obarczone dyskomfortem i dolegliwościami bólowymi. W ostatnich latach stomatologia bardzo dynamicznie się jednak rozwinęła – dla pacjentów dostępne są nowoczesne metody leczenia zębów.

Na początek warto uświadomić sobie, że dzięki zdobyczom nowoczesnej stomatologii powoli do przeszłości odchodzi wykonywanie znieczuleń przy pomocy igły oraz strzykawki. W naszej Ratyńscy Dental Clinic pacjenci korzystać mogą ze znieczulenia komputerowego The Wand. Urządzenie to posiada specjalny aplikator, przypominający wyglądem długopis – aplikowanie znieczulenia nie budzi u pacjentów (zarówno małych, jak i dorosłych) lęku, jest mniej stresujące, wygodniejsze dla lekarza i co najważniejsze – bezbolesne. Dodatkowo, po aplikacji znieczulenia pacjent cały czas może funkcjonować oraz swobodnie mówić.

Nowoczesne metody leczenia zębów

W ostatnich latach mocno rozwinęły się nowoczesne metody leczenia zębów we właściwie wszystkich dziedzinach stomatologii: endodoncji, protetyce, implantologii. Z czego mogą więc korzystać pacjenci?

  • Leczenie endodontyczne pod mikroskopem – wykorzystanie podczas leczenia endodontycznego (kanałowego) mikroskopu znacznie zwiększyło precyzję wykonywanych przez stomatologa procedur. Mikroskop nawet 30-krotnie powiększa pole zabiegowe, pozwala na odnalezienie dodatkowych lub bocznych kanałów, dokładne ich opracowanie czy usuniecie złamanych narzędzi. Dla pacjenta to gwarancja bezpieczeństwa oraz najwyższej jakości leczenia.
  • Nowoczesne korony protetyczne – korona protetyczna to najczęściej stosowany sposób na odbudowę koron zębów bardzo zniszczonych próchnicą, w przypadku których nie ma już możliwości zastosowania wypełnień. Obecnie wykorzystuje się nowoczesne korony, np. porcelanowe na podbudowie metalowej, które są trwałe i bardzo estetyczne – funkcjonalnie oraz wizualnie w ogóle nie różnią się od naturalnego uzębienia.
  • Implanty zębowe – to absolutnie najnowocześniejsza i najdoskonalsza pod względem funkcjonalnym oraz estetycznym metoda na uzupełnianie luk w naturalnym uzębieniu. Implant to niewielka wykonana z tytanu „śrubka”, którą wprowadza się w kość w szczęce lub żuchwie. Po pewnym czasie zrasta się ona z kością, doskonale zastępując korzeń zęba – później może zostać wykonana odbudowa protetyczna.

Jak więc widać, stomatologia nie musi, a nawet nie powinna kojarzyć się już z bólem, dyskomfortem oraz efektami niezadowalającymi pod względem estetycznym. Doświadczony dentysta, mając do dyspozycji nowoczesne materiały i technologie, jest w stanie poradzić sobie nawet z najtrudniejszymi przypadkami!

Wszystkie osoby wymagające pomocy stomatologicznej zapraszamy do naszej Ratyńscy Dental Clinic! Zadzwoń lub napisz do nas i umów się na wizytę w dogodnym terminie -> https://ratynscy.pl/kontakt/.

Scroll to Top

Nasze usługi