elementor-placeholder-image

Korony zębowe – kiedy stosować ?

Piękny uśmiech to marzenie wielu osób. W dzisiejszym świecie nasz stan uzębienia świadczy o nas. Jesteśmy postrzegani o wiele lepiej, jeśli mamy piękne, zadbane zęby. Jednak prawda wygląda tak, że nie każdy ma wspaniałe zęby z natury. Nad pięknym uśmiechem czasem trzeba popracować.

Po pierwsze najważniejsza jest odpowiednia higiena jamy ustnej. I nie chodzi tu jedynie o dbanie o zęby stałe, ale o właściwe dbanie już o pierwsze – mleczne zęby. W dużej mierze za stan naszego uzębienia są odpowiedzialni nasi rodzice. Jeśli w dzieciństwie nie będziemy dopilnowani, to niestety później będziemy borykać się z różnymi problemami związanymi ze stanem uzębienia. O ile na wady zgryzu, w sensie genetycznym, wpływu nie mamy, o tyle na problemy z próchnicą już tak.

Jeśli posiadamy wadę zgryzu możemy udać się do ortodonty, który dobierze nam odpowiedni aparat. Jednak, jeśli nasze zęby w wyniku problemów z próchnicą lub przez leczenie kanałowe będą w opłakanym stanie, to najprawdopodobniej jedyny rozwiązaniem okażą się korony zębowe.

Dentysta po sprawdzeniu stanu naszego uzębienia powie nam, czy korony zębowe są dla nas. Jeśli okaże się, że nasze zęby są zniszczone, szkliwo jest w złym stanie lub mamy słaby ząb, który grozi złamaniem się wtedy na pewno zostaną nam przedstawione opcje związane z założeniem koron zębowych. W zależności od tego, w którym miejscu wstawia się korony zębowe i jaki jest stan uzębienia wybiera się odpowiedni ich rodzaj. Mamy do wyboru korony: porcelanowe (w tym porcelanowe na podbudowie metalowej złota), pełnoceramiczne, pełnometalowe, kompozytowe (inaczej akrylowe).

Korony zębowe mają za zadanie ochronić zniszczone zęby i poprawić wygląd uzębienia. Są również osoby, które, mimo iż nie mają większych problemów z zębami nie są zadowolone z tego jak wygląda ich uśmiech. Takie osoby również mogą mieć wstawione korony zębowe. W każdej sytuacji założenie koron zębowych wiąże się z odpowiednim przygotowaniem zębów. Oczywiście, kiedy nasze zęby są w dobrym stanie, ale nie jesteśmy usatysfakcjonowani z ich wyglądu i chcemy mieć wstawione korony zębowe by uśmiech był perfekcyjny, to nasze zdrowe zęby też będą musiały być opiłowane i poddane innym czynnościom, by można było stworzyć uśmiech jak z reklamy. Trzeba się jednak zastanowić, czy rzeczywiście musimy mieć idealny uśmiech, czy może sensowniejsze są ładne zadbane zęby?

Scroll to Top

Nasze usługi