Stomatologia zachowawcza

W celu utrzymania przez całe życie zdrowych zębów  należy systematycznie, conajmniej raz na pół roku profesjonanie oczyszczać zęby w gabinecie stomatologicznym. Oczyszcznie zębów polega na usunięciu z zębów kamienia oraz osadów za pomocą ultradzwięków, mechanicznie lub poprzez piaskowanie.

Zabieg taki kończy się polerowaniem szkliwa i lakierowaniem zębów preparatami fluorowymi, zwiększającymi odporność szkliwa na działanie kwasów (remineralizacja).

W trakcie zabiegu czyszczenia dokonujemy również badania jamy ustnej w celu wykrycia próchnicy.

ZAKRES ZABIEGÓW PROFILAKTYCZNYCH

• oczyszczanie zębów z kamienia i osadów przy
pomocy ultradźwięków (skaling) lub przez
piaskowanie;
• polerowanie zębów;
• lakowanie zębów;
• lakierowanie zębów preparatami fluorowymi.

Nowość: 

Icon – innowacyjna metoda usuwania białych plam.

Technologie

RTG RAYSCAN

Dzięki wysokiej jakości sensora w aparacie RayScan Alfa wysokość dawki promieniowania jest znacznie mniejsza i bezpieczniejsza niż w przypadku podobnych aparatów, a samo badanie jest precyzyjne, szybkie i komfortowe. Proces skanowania trwa od 4 do 12 sekund w zależności od typu zleconego zdjęcia.

Znieczulenie THE WAND

The Wand to zaawansowana technologia zapewniająca pacjentom i lekarzom bezpieczniejsze, dokładniejsze i bardziej komfortowe znieczulenie dentystyczne. The Wand ułatwia i umożliwia bezbolesne wykonywanie wszystkich znieczuleń w stomatologii. Także tych, których wykonywanie innymi metodami może być trudne czy wręcz niemożliwe lub bolesne dla pacjenta, np. znieczulenia śródwięzadłowe lub podniebienne.