elementor-placeholder-image

Czym jest skaner wewnątrzustny i jakie ma zastosowanie w stomatologii?

Można śmiało stwierdzić, że skaner wewnątrzustny to urządzenie, które zrewolucjonizowało współczesną stomatologię. Bywa on wykorzystywany m.in. w planowaniu leczenia z wykorzystaniem koron protetycznych, mostów, licówek czy implantów – dzięki niemu można uzyskać niezwykle precyzyjny obraz 3D jamy ustnej bez pobierania wycisków. Cały proces leczenia jest więc skrócony do minimum.

Skaner wewnątrzustny jest nowoczesnym urządzeniem cyfrowym przeznaczonym do wykonywania cyfrowych obrazów jamy ustnej. Skaner jest w stanie doskonale zastąpić tradycyjny wycisk, który wykonuje się przy pomocy mas protetycznych przed stworzeniem przez technika dentystycznego licówki, mostu czy korony.

W odróżnieniu od innych metod diagnostycznych i obrazowych, dzięki skanerowi wewnątrzustnemu można uzyskać cyfrowy obraz jamy ustnej w czasie rzeczywistym. Dzięki temu urządzenie to bywa wykorzystywane w technice CAD/CAM, która pozwala na cyfrowe projektowanie dopasowanych do indywidualnej budowy anatomicznej jamy ustnej pacjenta łączników do implantów, mostów protetycznych, licówek czy koron.

Sama procedura jest zupełnie nieinwazyjna, bezpieczna i bardzo szybka. Po zeskanowaniu jamy ustnej pacjenta i uzyskaniu obrazu jest on wysyłany do pracowni protetycznej. Od razu można wówczas przejść do projektowania uzupełnienia – w naszej Ratyńscy Dental Clinic w Józefowie laboratorium protetyczne prowadzimy na miejscu, więc czas oczekiwania na potrzebny element jest jeszcze krótszy.

Skaner wewnątrzustny – jakie korzyści dla pacjenta?

Skrócony czas potrzebny na wykonanie uzupełnienia to tylko jedna z korzyści, jakie otrzymuje pacjent. Skaner wewnątrzustny i towarzyszące mu technologie komputerowe właściwie w 100% eliminują błędy, które mogą pojawić się przy tworzeniu elementu na podstawie wycisku, a co się z tym wiąże – występującą czasami konieczność kilkukrotnej przymiarki. Idealnie dopasowana korona czy mostek to nie tylko gwarancja komfortu codziennego użytkowania i estetycznego wyglądu, ale także zdrowia – znacznie zredukowane zostaje ryzyko wystąpienia próchnicy.

Dla wygody naszych pacjentów Ratyńscy Dental Clinic wyposażona jest w skaner 3Shape TRIOS. Jest to jedno z najnowocześniejszych tego typu urządzeń dostępnych na rynku, które zapewnia doskonałą jakość obrazowania. Widoczne na ekranie komputera obrazy pojawiają się w czasie rzeczywistym w naturalnych kolorach. Oczywiście samo badanie poprzedzone jest konsultacjami, w trakcie których rozmawiamy o oczekiwaniach pacjenta, analizujemy możliwe drogi leczenia, zbieramy dokumentację i wyniki badań – tak aby przyjęty plan terapii był jak najlepszy.

Praca ze skanerem wewnątrzustnym eliminuje ryzyko błędów, poprawia samopoczucie oraz komfort pacjenta. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, w jaki sposób możemy zadbać o zdrowie i estetykę Twojego uśmiechu, zadzwoń lub napisz do nas -> https://ratynscy.pl/kontakt/. Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!

Scroll to Top

Nasze usługi