Wypełnianie zębów

Wypełnianie zębów to jeden z zabiegów z zakresu stomatologii zachowawczej, którego celem jest przywrócenie prawidłowego wyglądu oraz funkcjonalności zębom zniszczonym przez próchnicę. Tego typu uzupełnienia zębów wykonujemy oczywiście w Ratyńscy Dental Clinic w Józefowie!

 

Wypełnianie zębów to podstawowa metoda leczenia zmian próchnicowych – stomatolog najpierw usuwa z zęba tkanki zniszczone przez próchnicę, dokładnie oczyszcza zainfekowane miejsce, a następnie wypełnia je specjalnym materiałem.

Wypełnianie zębów – rodzaje materiałów

Do uzupełnienia zębów wykorzystuje się różne materiały, a dobór tego odpowiedniego zależy od wielu czynników. Inne wypełnienia stosuje się do zębów przednich, inne – do tylnych, inne pod odbudowę protetyczną, a inne po leczeniu endodontycznym. Ważna jest grubość pozostałych ścian zęba, siła działająca na ząb podczas gryzienia itp.

Kompozyty – są trwałe i bardzo estetyczne, lekarz może dobrać ich kolor do naturalnej barwy zębów.

Glasjonomery – stosowane do wypełniania zębów mlecznych oraz jako podkład pod korony protetyczne.

Inlay/onlay – są przygotowane w laboratorium protetycznym po uprzednim pobraniu wycisku.

Oczywiście należy mieć świadomość, że wypełnienia po pewnym czasie się zużywają i potrzebna jest ich wymiana na nowe. Trwałość nowoczesnych wypełnień sięgać jednak może nawet 15 lat.

W Ratyńscy Dental Clinic zapewniamy dostęp pacjentów do nowoczesnych wypełnień, dzięki czemu zachowana zostaje wysoka estetyka leczenia. Zadzwoń lub napisz do nas i umów się na wizytę -> kontakt.