Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna zajmuje się przede wszystkim poprawą wyglądu zębów: ich kształtu, koloru, wielkości, ułożenia. Na zabiegi z zakresu nowoczesnej stomatologii estetycznej zapraszamy do Ratyńscy Dental Clinic w Józefowie!

Stomatologia estetyczna to szereg zabiegów umożliwiających zmianę położenia, koloru i kształtu zębów, odbudowę zębów zniszczonych przez próchnicę lub uszkodzonych na skutek urazów mechanicznych, a nawet korektę przebiegu girlandy dziąsłowej. Wszystkie one mają olbrzymi wpływ na estetykę uśmiechu pacjenta, który odzyskuje dzięki temu radość życia i pewność siebie.

Stomatologia estetyczna – współpraca specjalistów

W ramach stomatologii estetycznej współpracują ze sobą specjaliści różnych dziedzin stomatologii: protetycy, ortodonci, implantolodzy, chirurdzy oraz stomatolodzy zajmujący się leczeniem zachowawczym. W naszej klinice wykorzystujemy również metodę cyfrową Digital Smile Design (DSD), która pozwala m.in. na dopasowanie kształtu zębów do układu warg i całej twarzy pacjenta.

Stomatologia estetyczna w Ratyńscy Dental Clinic to między innymi:

  • wybielanie zębów (nakładkowe i lampą Beyond),
  • wymiana starych wypełnień na nowe,
  • korekta zębów ukruszonych lub pękniętych,
  • maskowanie przebarwień,
  • zamykanie diastem,
  • leczenie wad zgryzu,
  • korony i mosty protetyczne,
  • implantoprotetyka,
  • bonding.

Bonding

Bonding to jeden z ostatnio najmodniejszych trendów w stomatologii estetycznej.

Odbudowę zębów wykonuje się za pomocą żywic kompozytowych. Jest to materiał używany do uzupełniania ubytków próchnicowych. Niezwykłą zaletą jest to, że można taką odbudowę wykonać na jednej wizycie. Materiał przykrywa przebarwienia a także daje możliwość poprawiania kształtu zęba.

Zabieg przebiega w pełnym komforcie dla Pacjenta a metoda jest małoinwazyjna, łatwo odwracalna. Można dzięki niej uzyskać szybki efekt wymarzonego uśmiechu.

Warto jednak zauważyć, że utrzymanie się kompozytu nie jest takie samo jak w przypadku uzupełnień stałych (utrzymanie się kompozytu szacowane jest na czas do 3-5 lat). Kompozyt może się wykruszać i jest podatny na czynniki takie jak spożywane napoje (kawa, herbata, wino) dlatego należy kompozyt uzupełniać, a z czasem wykonać zabieg ponownie.

Pacjent decydując się na bonding powinien mieć wyleczone ubytki próchnicowe, stany zapalne a problemy takie jak ścieranie się zębów, zgrzytanie wyeliminowane przed wykonaniem zabiegu.

Zapraszamy na konsultację do naszych specjalistów, którzy zaplanują odpowiednią metodę leczenia.

Wykonujemy zarówno zabiegi proste, natychmiastowo poprawiające estetykę uśmiechu, jak i kompleksowe leczenie estetyczne, rozłożone na etapy, uwzględniające m.in. terapię ortodontyczną czy protetyczną. Zachęcamy do kontaktu -> https://ratynscy.pl/kontakt/.