Ortodoncja

Główny konsultant

Dr. Katarzyna Ratyńska

Doświadczenie:

  • Ukończony kurs u pioniera cefalometrii Yosha Jeffersona.

  • Ukończony kurs u boku Francuskiego doktora Christophe Gualano.

  • Ukończony kurs u boku Włoskiego doktora Tiziano Baccetti-ego.

  • Ukończony kurs u boku doktora Tomasa Ziebury oraz doktor Stefani Fliger – ortodoncja przy implantach.

  • 15 lat doświadczenia.

  • Dołączenie w roku 2004 do członków International Association for Orthodonctics poświadczając tym wykonywanie praktyki na najwyższym poziomie.

Jak wygląda zakładanie aparatu ortodontycznego?

Dlaczego zakładamy aparat ortodontyczny?

Clear Aligner – niewidoczny aparat na zęby

CLEAR ALIGNER to nowoczesna, zaawansowana technologicznie metoda, która pozwala na korektę wad zgryzu przy wykorzystaniu niewidocznych nakładek.

To innowacyjne rozwiązanie, które stanowi nieodłączną część procesu leczenia ortodontycznego u osób dorosłych.

CLEAR ALIGNER łączą w sobie skuteczność i wygodę codziennego użytkowania.

Zalety nakładek CLEAR ALIGNER:

– Dyskrecja użycia

CLEAR ALIGNER są wykonane z transparentnego materiału, a tym samym w pełni niewidoczne. Nie musisz więc obawiać się, że odejmą one uroku Twojemu uśmiechowi.

– Komfort noszenia

Klasyczne aparaty ortodontyczne są wyposażone w śruby i druty. CLEAR ALIGNER zostały ich pozbawione, dzięki czemu są one niezwykle wygodne w użytkowaniu.

– Ułatwiona higiena jamy ustnej

Czyszczenie zębów w przypadku tradycyjnych aparatów ortodontycznych jest procesem czasochłonnym i wymagającym sporej ilości akcesoriów. Nakładki CLEAR ALIGNER w żaden sposób nie komplikują higieny jamy ustnej, gdyż z powodzeniem mogą być zdejmowane zarówno do jedzenia, jak i do mycia zębów.

I WIZYTA

W trakcie pierwszej wizyty ortodonta oszacuje, czy w przypadku danego pacjenta zastosowanie leczenia z wykorzystaniem nakładek CLEAR ALIGNER jest możliwe. Następnie dokona on wycisków roboczych, które umożliwią wykonanie nakładki. Same nakładki tworzone są w laboratorium ortodontycznym, zgodnie z indywidualnymi potrzebami pacjenta, które wynikają z uprzednio pobranych wycisków roboczych.

II WIZYTA

W chwili, gdy możliwe przeciwwskazania zostaną wyeliminowane, dochodzi do stworzenia 3 pierwszych wkładek. Od tej chwili rozpoczyna się proces leczenia ortodontycznego przy wykorzystaniu CLEAR ALIGNER.

Warto dodać, że cały proces terapii przebiega pod kontrolą lekarza ortodonty. Po upływie 3 tygodni ma miejsce wizyta kontrolna. Wtedy też następuje pobranie kolejnych wycisków, które posłużą do stworzenia wkładek umożliwiających przejście do kolejnych faz leczenia.

Co istotne to fakt, że w odróżnieniu od tradycyjnych aparatów ortodontycznych, innowacyjny system CLEAR ALIGNER umożliwia skorygowanie zdecydowanej większości wad gryzu w jedyne pół roku!

Jak łatwo się domyślić, krótszy czas leczenia jest równoznaczny z niższym kosztem, uwzględniającym cały proces korekcji wad zgryzu. Naturalnie w celu utrwalenia uzyskanych efektów leczenia, konieczne jest także noszenie aparatu retencyjnego (przez okres od roku do 3 lat).

Tym, co sprawia, że wygodny i niewidoczny system CLEAR ALIGNER odznacza się tak wysokim stopniem skuteczności, jest zarówno jego zaawansowane techniczne wykonanie, jak i obecność wysokiej jakości specjalistów, posiadających szeroką wiedzą na temat leczenia ortodontycznego, potwierdzoną licznymi dyplomami. Dzięki temu w szybkim czasie uzyskasz piękny i zdrowy uśmiech, bez zbędnego bólu i stresu, jaki przysparzały pacjentom tradycyjne aparaty ortodontyczne.

Cyfrowa ortodoncja

Choć trendy mody zmieniają się co sezon, piękny uśmiech nigdy nie wychodzi z mody. Nie ma znaczenia wiek ani zawód, nieważny kolor oczu ani włosów. Aparat ortodontyczny może nosić z dumą każdy.

W zależności od wieku i wady wieku pacjenta stosuje się odpowiednio aparaty ruchome lub stałe. Zawrotny rozwój technologii stanowi nieocenioną pomoc dla stomatologii. Najważniejszym ogniwem innowacyjnej ortodoncji jest tworzenie cyfrowego obrazu 3D łuków zębowych, które znacząco ułatwia kompleksowy proces leczenia. Na podstawie skanu jamy ustnej Pacjenta, ortodonta decyduje jaki aparat ortodontyczny należy zastosować.

Użycie cyfrowych metod to przede wszystkim możliwość dokładniejszej analizy wady zgryzu, ale również ogromna oszczędność czasu za sprawą braku potrzeby pobierania standardowych wycisków.

Żaden aparat ortodontyczny nie przeprowadzi leczenia samodzielnie, jednak wizyty kontrolne odbywają się stosunkowo rzadko, co stanowi znaczne ułatwienie dla Pacjentów spoza Józefowa. Podczas tego typu konsultacji lekarz ortodonta obserwuje, czy nowe ustawienie zębów w żaden sposób nie koliduje z układem mięśniowo-stawowym. Ten dynamiczny postęp w stomatologii służy przede wszystkim Pacjentom, którzy w coraz krótszym czasie mogą uzyskiwać zadowalające efekty.

Trudne przypadki

Dla nas takie nie istnieją.

Zobacz jak wyprowadziliśmy skomplikowane sytuacje naszych pacjentów, którzy dzisiaj cieszą się pięknym uśmiechem.

kliknij tutaj by zobaczyć metamorfozy

Leczenie Invisalign

Leczenie Invisalign to niemal niewidoczny sposób prostowania zębów.

Dzięki zaawansowanej technologii komputerowego obrazowania 3D lekarz Invisalign przedstawia pacjentowi kompletny plan leczenia oparty na jego zaleceniach, od początkowego ustawienia zębów do uzyskania pożądanego ustawienia po zakończeniu leczenia.

Następnie zostaje wykonany zestaw przejrzystych nakładek dostosowany specjalnie do określonego pacjenta. Zadaniem nakładek jest powolne przesuwanie zębów. Każdą nakładkę nosi się przez około dwa tygodnie. Następnie wymienia się ją na kolejną nakładkę z zestawu, która dalej stopniowo przesuwa zęby w stronę planowanej pozycji końcowej.

Czas leczenia zależy od potrzeb danego pacjenta i określa go lekarz Invisalign.

Aparat Ortodontyczny Incognito

Odkryj zupełnie inny sposób noszenia aparatu. Aparat Ortodontyczny Incognito™ umieszczany jest za zębami, więc nikt nie zobaczy, że go nosisz — chyba, że im powiesz! Aparat Ortodontyczny Incognito™ stworzony został przy użyciu najnowocześniejszej technologii. Jest to jedyny aparat ortodontyczny w 100% przystosowany do kształtu Twoich zębów i indywidualnego stanu uzębienia. Nosząc aparat Incognito™ możesz śmiało się uśmiechać.

Dlaczego Aparat Ortodontyczny Incognito™?

Za wyborem aparatu Incognito™ przemawia wiele. Po pierwsze, mocowany jest on z tylnej strony zębów, więc większość osób nawet go nie zauważy. Po drugie, jest on w pełni dostosowany do Twoich zębów, co pomoże Twojemu ortodoncie w tworzeniu Twojego nowego uśmiechu. Po trzecie, aparat Incognito™ jest odpowiedni dla większości pacjentów.

Proces:

Krok 1

Twój ortodonta pobierze bardzo precyzyjne odciski Twoich zębów i prześle je wraz z receptą do laboratorium Incognito™ Appliance System.

Krok 2

Modele wykonane na podstawie Twoich odcisków zostaną zeskanowane do komputera. Wykwalifikowany technik laboratoryjny przekaże uzyskane w ten sposób informacje Twojemu ortodoncie w celu ustalenia indywidualnych potrzeb leczenia.

Krok 3

Twój aparat Incognito™ zostanie wykonany specjalnie dla Ciebie przy wykorzystaniu techniki CAD/CAM. Wszystkie mocowania i druty zostaną dostosowane do kształtu Twoich zębów na podstawie indywidualnej recepty od Twojego ortodonty.

Krok 4

Twój aparat Incognito™ dostarczony zostanie do gabinetu Twojego ortodonty, gotowy do założenia.

Kto może nosić Aparat Ortodontyczny Incognito™?

Prawie każdy. Mężczyźni i kobiety, nastolatki i dorośli, studenci i profesjonaliści — każdy może wybrać niewidoczny aparat. Jeśli w Twoim przypadku możliwe jest leczenie z użyciem tradycyjnego aparatu, z dużym prawdopodobieństwem jesteś też dobrym kandydatem do korzystania z Aparatu Ortodontycznego Incognito™. Porozmawiaj z lekarzem, by dowiedzieć się, czy to dla Ciebie dobra opcja.

Wyjmowane nakładki retencyjne są świetne, ale mają ograniczony zakres działania. Pacjenci chcą opieki ortodontycznej, lecz nie podoba im się wygląd aparatów ani konieczność wyjmowania nakładek przy okazji przekąski czy posiłku. Używając systemu Incognito™, osiągamy wspaniałe rezultaty, które rywalizować mogą ze wszystkimi używanymi przez nas metodami.” ~ Dr. Neil Warshawsky, Chicago

Aparat samoligaturujący Damon Clear

Aparat samoligaturujący Damon Clear – to jedyna na świecie filozofia leczenia, która poza wyrównaniem zębów kreuje szerokie i piękne uśmiechy. Aparat Damona wpływa również na wygląd twarzy pacjentów oraz ich profil (ortolifting), który zapewnia szeroki uśmiech i wspaniały efekt w zakresie estetyki twarzy.

Damon Clear™ jest częścią Systemu Damona®, całkowicie nowego podejścia do leczenia wad zgryzu. System Damona to kombinacja zamka.

Aparat Damon Clear

To jedyna na świecie filozofia leczenia, która poza wyrównaniem zębów kreuje szerokie i piękne uśmiechy. Wpływa również na wygląd twarzy pacjentów oraz ich profil (ortolifting), który zapewnia szeroki uśmiech i wspaniały efekt w zakresie estetyki twarzy.

Aparat Damona został zaprojektowany z myślą o dyskrecji, wygodzie oraz łatwiejszym utrzymaniu w czystości. Zastosowanie tego typu zamków zapewnia nie tylko znaczny komfort leczenia, ale również większą efektywność, przy mniejszej liczbie wizyt kontrolnych.

Aparat ruchomy

Są stosowane u dzieci w okresie uzębienia mlecznego mieszanego oraz wczesnego uzębienia stałego. Aparaty te składają się z akrylowej płytki, drucianych elementów utrzymujących i elementów akrylowych: śrub i sprężyn.

Najlepszym momentem na leczenie tego typu aparatami jest okres wzrostu. Skuteczność tego leczenia jest uzależniona od rodzaju wady, wieku Pacjenta i jego współpracy z lekarzem.

Klinika oferuje kolorowe, barwione płytki, mogące stać się przyjacielem Twego dziecka.