Licówki

Licówki to jeden z najnowocześniejszych i najskuteczniejszych sposobów na poprawę wyglądu zębów. Przy pomocy cienkiego płatka porcelany można m.in. skorygować kształt zęba, zamaskować przebarwienia albo ukruszenia.

Licówki to nic innego jak cieniutkie (od 0,4 do 0,8 mm) płatki porcelany, które przy pomocy specjalnego kleju mocuje się na przednią powierzchnię zęba. Są one jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej. Stosuje się je w celu:

  • odbudowy ukruszonych lub pękniętych zębów,
  • zamaskowania przebarwień korony,
  • korekty kształtu zęba,
  • korekty położenia zęba w łuku,
  • zamknięcie przerw między zębami.

Licówek nie można stosować u pacjentów z niewyleczoną próchnicą lub paradontozą, wadami zgryzu, patologicznym zgrzytaniem zębami czy szkodliwymi nawykami, np. obgryzaniem paznokci.

Licówki – jak wygląda zabieg?

Założenie licówek wymaga kilku wizyt u dentysty. Najpierw z pacjentem przeprowadza się wywiad, wyklucza istnienie ewentualnych przeciwwskazań i dobiera odcień porcelany. Później ząb musi zostać lekko zeszlifowany – stomatolog pobiera wycisk, na podstawie którego wykonuje się idealnie dopasowaną do budowy anatomicznej zęba licówkę. Później zostaje ona przyklejona do zęba. Przez kilkanaście godzin po zabiegu należy unikać gryzienia twardych pokarmów i jedzenia żywności mocno barwiącej zęby.

Licówki są dobrym sposobem na piękny uśmiech przez długie lata – jeśli marzysz o metamorfozie swojego uzębienia, zgłoś się do nas! Specjaliści z Ratyńscy Dental Clinic pozostają do Twojej dyspozycji -> https://ratynscy.pl/kontakt/.