elementor-placeholder-image

Kiedy musi nastąpić wyrywanie zęba (ekstrakcja)?

Nasze zęby, czyli nasz piękny uśmiech jest naszą wizytówką i może nam zjednywać ludzi. Jednak gorzej, gdy stan naszego uzębienia woła o pomstę do nieba. W takiej sytuacji powinniśmy wybrać się do dentysty i poprosić o pomoc. Jeśli nasze zęby są w naprawdę złej kondycji musimy mieć świadomość tego, że leczenie będzie długie i kosztowne. Jednak naprawdę warto się go podjąć, bo gdy wyleczymy zęby może się okazać, że sporo innych kwestii zdrowotnych przestanie być problemem. Bo jak wiadomo organizm to naczynia połączone, a zdrowe zęby to również mocniejszy układ odpornościowy.

Wizyta u dentysty może wykazać, że któryś z zębów będzie trzeba wyrwać. Jest to dość częsta sytuacja. Nie musimy, więc panikować. Sporo osób z różnych względów musi mieć wyrwanego zęba i tyczy się to również osób, które nienagannie dbają o higienę jamy ustnej.

Dentysta podejmuje się wyrwania zęba, bo: ząb jest tak zniszczony, że nie da się go wyleczyć i nie okaże się on pomocny przy użyciu protetycznych nakładek; ząb jest objęty próchnicą do tego stopnia, że nie da się go odbudować; ząb się przemieścił – np. w związku z jakimś urazem. Dodatkowo dentyści bardzo często muszą usuwać zęby, które się zatrzymały. Mowa tu między innymi o tzw. zębach mądrości, czyli ósemkach, ale mogą to być również jedynki, górne trójki, czy zęby przedtrzonowe. Usuwa się je, gdyż mogą negatywnie wpłynąć na zgryz. Zęby usuwane są również w sytuacji, gdy mamy za małą jamę ustną i wszystkie zęby po prostu by się nie zmieściły. Do tego dochodzi sytuacja, gdy dentyści muszą usunąć zęba w momencie silnego zapalenia/zakażenia, które zniszczyło zęba do tego stopnia, że już nie da się go uratować. To najczęstsze przypadki, gdy ząb musi zostać usunięty. Jednak zanim zaczniemy się martwić, powinniśmy pójść do dentysty i dowiedzieć się jak to jest z naszym uzębieniem, bo w dzisiejszych czasach dentysta ma bardzo wiele możliwości, które pozwalają na uratowanie zęba.

Scroll to Top

Nasze usługi